Ивайло Андреев завърши изминалата седмица с доходност 61.75%, което го нареди на девето място сред десетте най-добри портфолио мениджъри, участващи в състезанието. Ивайло остана оптимистично настроен спрямо щатските фондови пазари и добави цели 43.63% към постигната от него доходност. Ивайло е с широк спектър от позиции, като е инвестирал в компании от финансовия, биотехнологичния, металургичния, енергийния и телекомуникационния сектор на икономиката на САЩ. На втора и трета позиция останаха Георги Георгиев и Владимир Иванов съответно с -2.1% и -4.3%. Те не бяха активни през изминалата седмица, като вероятно пазят последните си ходове за оставащите две седмици до края на едногодишното съревнование.
Челната тройка в световната класация остана непроменена с лидер датчанина Хю Хаокен, постигнал 693.38% към края на миналата седмица. Втори е Ханки Гуо, също от датската лига, с 599.88%, а трети с 520.23% е безспорният водач в щатската класация Джулиан. Разликата между тримата е сравнително малка и като се има предвид слабата активност на лидера Хю Хаокен, не е изключено едно рязко раздвижване на финансовите пазари в последните две седмици и по-агресивна стратегия от Ханки Гуо и Джулиан да доведат до оспорвана борба за приза "Най-добър инвеститор в света".
Американските акции се понижиха за пръв път в последните три дни, след като анализатори препоръчаха продажба на акциите на American Express, Wells Fargo и Wachovia. Широкият Standard & Poor's 500 загуби 1.1% до 1380.82 пункта, след като напредна с 4.9% през изминалата седмица. Сините чипове в Dow Jones Industrial Average отстъпиха с 0.9% до 12 635.16 пункта. Технологичният Nasdaq Composite потъна с 1.3% до 2382.85 пункта. Russell 2000 Index, обединяващ компании със средна пазарна капитализация от 547 млн. долара, завърши с пасив с 1% до 723.46 пункта. Фокусът на вниманието през тази седмица ще бъде насочен към състоянието на щатската икономика и сигналите за навлизането й в рецесия.