Лидерът в българската класация удвои доходността в портфейла си в състезанието World Top Investor като сривът на фондовите борси помогна за този успех. Костадин Трендафилов завърши седмицата със 178.10% и се нареди на шесто място в генералната класация, като къси позиции в CFD контракти върху щатски акции му донесоха 92.62% и му върнаха лидерството в българската лига. Боян Василев отстъпи с 9.19% и завърши в петък с 84.43%, като се изкачи до осма позиция му в челната десетка на световно ниво. В портфейла му останаха присъстват само дълги позиции върху европейски банки и френска петролна компания, но явно крахът на фондовите борси не е благоприятна почва за позитивно развитие на тези инвестиции.
Уменията за търговия в динамични и кризисни ситуации на световния лидер Георги Долешал отново се доказаха. Резките спадове в двойките с японска йена бяха използвани от него за добавяне на нови 55.32% и приключване на изминалата седмица със завидния резултат от 721.86%. Другите двама в челната тройка на световно ниво също добавиха към доходността по портфейлите си, като вторият Тамаш Цайнер завърши с 407.77% а Хю Хаокен достигна 371.10% към края на петъчния ден.
Американските акции отстъпиха до двумесечно дъно през изминалата седмица, след като загубите в банковия сектор продължиха да се растат. Широкият Standard & Poor's 500 се срина с 3.7% до 1453.70 пункта и достигна най-ниската си стойност от 10 септември насам. Сините чипове в Dow Jones Industrial Average завършиха със седмичен пасив от 4.1% до 13 042.74 пункта и регистрираха най-лошото си представяне от месец юли. Технологичният Nasdaq Composite загуби 6.5% до 2627.94 пункта и записа най-негативното си седмично представяне от април 2002 година.
Кризата на фондовите пазари намери отражение и на валутните пазари, като повишаването на риска накара много инвеститори да закрият позициите си финансирани със заеми на японски йени. В резултат кросовете на японската йена с високодоходните валути понасят тежки удари, а щатския долар успя да възстанови позиции от историческите дъна, но за промяна в дългосрочния низходящ тренд на "зелените пари" е още рано да се говори.