Българите в World Top Investor удвоиха доходността си за една седмица

2009-08-10 19:59

Христо Гривнев остана на първа позиция в българската лига на World Top Investor, като към края на миналата седмица доходността по портфейла му бе 119.67%. Това го нареди и на шеста позиция в световната класация. Христо продължава да търгува само с основната валутна двойка EURUSD, като основният ръст на доходността по портфейла му е от силното импулсивно движение, с което еврото преодоля рейнджа за достигане на нови върхови стойности за годината. Това е и най-успешната седмица за него, в която той почти удвои постигнатата доходност от началото на състезанието, като само седмица преди това завърши с 63.44%. Вторият в българската лига - Александър Николов също постигна сериозен ръст по портфейла си, като завърши седмицата със 71.47%, а само седмица преди това бе с 45.66%. Така той завърши на 8-ма позиция в световната класация. Добрият усет за началото на импулсивните движения и завръщането в рейнджа, които демонстрират българските участници в състезанието са добър атестат за опита и професионализма им на валутните пазари и запазването на този темп може да ги отведе скоро в челната тройка на световната класация.

 

Там ситуацията е също доста напрегната, като волатилността на пазарите изглежда добра почва за развитие за лидерът Мариуш Ганзар от Полша. Той продължава шеметния си рейд и въпреки че на седмична база отчете спад с 10%, завърши с 632.71%, което е изключително постижение след три месеца и половина в състезанието. Втора позиция заема Георги Барнабаш от Унгария с 304.46%, а трети е Павел Блачлински със 184.19%

 

Световните пазари запазват набраната скорост и оптимизъм, като през миналата седмица борсовите индекси в САЩ и Европа достигнаха нови най-високи стойности за годината. На валутните пазари засиленият апетит към риск подкрепи търсенето на кросовете на японската йена за финансиране на инвестиции във високодоходни валути. Фокусът на вниманието ще бъде насочен към решението на Федералния резерв за лихвената политика в САЩ с особен акцент върху програмата за изкупуване на щатски дългови книжа. Предстои да разберем дали според централните банкери възстановяването е стабилно или ще са необходими още финансови стимули за най-голямата икономика.

 

 

 

 

Open an account

Compete with the traders and investors from all over the World, to gain the ultimate recognition as World TopInvestor.

Join now